اخبار تکنولوژی

AMD میگوید در دنیاگیری کرونا،تقاضا برای لپ تاپ های پریمیوم افزایش یافته است

یکی از مدیران AMD می‌گوید با تمایل مردم به آموزش از راه دور، دورکاری و سرگرمی، تقاضا برای کامپیوترهای پریمیوم نیز افزایش می‌یابد.

AMD می‌گوید افرادی که طی دنیاگیری کرونا در خانه محبوس مانده‌اند، احتمالاً برای تفریح، استریم و تعاملات اجتماعی به‌سراغ لپ‌تاپ‌های گیمینگ و گران‌قیمت می‌روند. Vinay Sinha، مدیر فروش AMD در هند اخیراً از تمایل مردم به ادامه‌ی دورکاری و آموزش از راه دور خبر داده است.

گزارش اخیر Financial Express حکایت از آن دارد که بازار PC هند در سال ۲۰۲۱ از «یک PC برای هر خانه» به «یک PC برای هر فرد» تغییر پیدا کرده است و اکنون کاربران PC به‌دنبال دستگاه‌های پریمیوم هستند. Sinha پیش‌بینی می‌کند که این روند ادامه‌دار باشد:

خریداران پیوسته تیزبین‌تر می‌شوند؛ چراکه به‌دنبال طراحی‌های پریمیوم در فُرم‌فکتورهای مختلف برای کاربری‌هایی همچون کار، یادگیری و بازی می‌گردند.

مدیر فروش AMD پیش‌بینی می‌کند که محبوبیت کامپیوترهایی با قابلیت تولید و مصرف محتوا افزایش یابد. او می‌گوید:

ما پیش‌بینی می‌‌کنیم که روند اخیر رو به رشد باشد؛ چراکه تولید محتوا و استریم جزو معدود راهکارهایی است که امکان برقراری تعاملات انسانی از خانه را برای گیمرها فراهم می‌سازد.

ورزش‌های الکترونیک و رشد علاقه به بازی از دیگر دلایل اصلی افزایش اقبال به لپ‌تاپ‌های گیمینگ به‌حساب می‌‌آیند. در سال ۲۰۲۱ به‌لطف پردازنده‌های رایزن و گرافیک‌های جدید رادئون، واحدهای رایانش و گرافیک AMD رشدی ۳۲ درصدی را در مقایسه‌ با سال ۲۰۲۰ تجربه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *